Skip links

Řízené odstranění zápachu z koberců a čalounění

Řízené odstranění zápachu z koberců a čalounění a dalších povrchů

Na rozdíl od dezodorace, kdy jen parfémujeme vyčištěný materiál, aby příjemně voněl, je odstranění zápachu již poněkud složitější, protože v tomto případě musíme řešit potíže, které mají svůj původ.
Zdrojem zápachu může být celá řada možností jako například zápach po požáru nebo cigaretách, po moči, potu, po domácích mazlíčcích, zbytcích potravin a zápachy z dalších organických zdrojů, ale v neposlední řadě také často řešíme i koberce, které zapáchají po neodborném vyčištění.

Případ zapáchajícího koberce po vyčištění uvádím jako první, protože se s ním setkávám často. K tomuto zápachu dochází díky neodbornému vyčištění, kdy v koberci zůstal prach a nečistoty a koberec byl příliš promočen.

Díky kombinaci vlhka a nečistot a za přispění tepla v místnosti se v koberci přemnoží bakterie, pro které jsme tímto vytvořili velmi přívětivé životní podmínky a jejich přemnožení je pak původem zápachu. Tento zápach nastává až při přemnožení těchto mikroorganismů, takže se může objevit až po nějaké době, nejčastěji až druhý den, ale někdy také až později.

Pro odstranění takto vzniklého zápachu je třeba přejít k jeho řízenému odstranění, protože pouhá dezodorace v těchto případech nepomáhá.

Nejen pro tento případ, ale všude tam, kde je zápach způsoben bakteriemi, je třeba použít biologický enzymatický odstraňovač zápachů, který obsahuje enzymy, které přemnožené bakterie zničí.

Řešením tohoto problému je aplikace profesionálního biologického prostředku Fibrefresh, který vyvinula firma Prochem.
Fibrefresh – Je to dvojčinný enzymatický prostředek, který rychle odstraní zápach a má dlouhodobý přírodní biologický účinek.

Neutralizuje a pohlcuje zápachy v kobercích, textiliích a na většině dalších povrchů

Odstraňuje zápachy pocházející z většiny organických zdrojů jako je například moč, potraviny nebo kouř.

Pro informace o ceně a možnost zakoupení tohoto produktu klikněte na název, popřípadě přejděte přímo do eshopu na položku Fibrefresh

Pokud je to možné, vždy odstraňte nečistoty, které zápach způsobují (například místa, kde odpočívají zvířátka a pod.) Fibrefresh je možné aplikovat přímo na koberec nebo čalounění jako závěrečný postřik po čištění, popřípadě také pro odstranění zápachu před samotným čištěním.

Zdroj úvodní fotky: MoraviaCleaning.cz

Tyto webové stránky používají soubory cookie's ke zlepšení vašeho zážitku z webu.