Skip links

Odstranění znečištění močí

Odstranění zápachu a znečištění močí

„První dojem se vždy počítá“ Pokud je jakékoli prostředí kontaminováno močí s jejím přidruženým pachovým vjemem, tak mi určitě dáte za pravdu, že toto prostředí pak působí přímo „odpuzujícím“ dojmem, který nás samotné odrazuje od pobytu v takovýchto prostorách.

Tento problém se netýká jen zdravotnictví, pečovatelských domů , ale často se objevuje i v domácnostech se zvířecími miláčky a také i v oblasti chovatelství a veterinární péče.

Průměrný člověk „uvolní“ mezi 450 a 600 ml moči denně. U zvířat je to obvykle méně, ale jejich moč může obsahovat stejné množství generovaných pachových složek.

Odstranění zápachu a znečištění močí

Jedním z hlavních faktorů důležitých pro odstranění znečištění močí, je identifikace typu koberce.

V komerčním prostředí se obvykle používají koberce s nepropustnou základnou (pryžový nebo vinylový podklad koberce) a to znamená, že kapalina, která vnikla do koberce je „držena“ na úrovni podkladu, který jí brání k dalšímu pronikání. V tomto případě jsou při rychlém zásahu a odstranění tekutiny částečně eliminovány potíže s následným zápachem.

Koberce v běžném domácím prostředí jsou obvykle bez tohoto podkladu, takže moči nic nebrání v prosáknutí skrz koberec až na podlahu nebo do případné podložky koberce, což znamená, že povrchové čištění koberce nebude stačit, protože může být znečištěna také podlaha nebo podložka pod kobercem.

Z tohoto důvodu je vždy třeba brát v úvahu potencionální možnost znečištění podlahy a zkontrolovat její stav pod kobercem. Často má lepší výsledek metoda čištění „odspoda“ kdy je třeba vyčištění podlahy popřípadě podložky (nebo její výměna) než jen metoda čištění „shora“ , kdy čistíme pouze samotný koberec.

Účinné odstranění moči a zápachu nám zajistí prostředek Prochem B153 Urine Neutraliser

Prochem B153 Urine Neutralizer neutralizuje zápach po moči a zároveň čištěný povrch dezodorizuje. Tento prostředek je speciálně navržen tak, aby se vypořádal s kontaminací močí tím, že neutralizuje čpavek a močové krystaly, které zápach způsobují a také brání poškození barvy vláken koberce, což může způsobit chemická metamorfóza moči na čpavek.

Prochem B153 Urine Neutraliser – může být mimo koberců a tkanin použit v různorodých prostředích a to i na tvrdé podlahy a například i na pisoáry.  Aplikace se provádí postřikem, který se nechá působit (to je ten čas, kdy odvádí svou práci) následně se roztok extrakčně vypláchne, popřípadě odsaje houbou nebo hadrem.

Při odstraňování kontaminace močí nepoužívejte žádné „zkratky“. Zápach ze zasažené oblasti můžete dočasně „ovonět“ jemným postřikem dezodorantem PROCHEM B124 Odour Fresh, ale páchnoucí zbytky moči je nutné neutralizovat, stejně jako je tomu při řízeném odstranění zápachů, kdy je třeba vyhubit bakterie, které zápach způsobují. Jinak bude efekt vyčištění pouze krátkodobý a zápach se znovu objeví.

Cesta k úspěšnému odstranění zápachu a znečištění močí je v dodržení správného postupu a aplikace

zdroj úvodní fotky: MoraviaCleaning.cz

Tyto webové stránky používají soubory cookie's ke zlepšení vašeho zážitku z webu.