Skip links

Doporučené čistící prostředky na koberce a čalounění

Základní doporučené prostředky Prochem pro čištění koberců a čalounění

Vzhledem k tomu, že jsem si vědom, jak je nabídka produktů od firmy Prochem rozsáhlá a orientace v ní je proto složitější, připravil jsem přehled základních doporučených čistících prostředků pro jejich snadný výběr.

Než se pustím do popisu sad na čištění, tak bych rád upozornil, že v letošním roce (2017) přišla novinka od Prochemu EXTRACLEAN, který díky speciálnímu složení umožňuje jak čištění většiny druhů koberců, tak také čištění čalounění což značně usnadňuje výběr základního čistícího prostředku. Více informací naleznete zde EXTRACLEAN

A nyní již k sadám na čištění

V sadách jsou vždy vybrány prostředky pro kompletní systém čištění – to znamená:

 • prostředek do stroje
 • prostředek na předčištění silně zašpiněných míst
 • prostředek pro odstranění skvrn

Tyto sady jsou určeny pro ty, kteří buď začínají, nebo pro ty, kteří upřednostňují snadné, bezpečné a jednoduché využívání čistidel bez potřeby hlubšího proniknutí do problematiky čištění.

A: Základní sada pro bezpečné a účinné čištění všech koberců a čalounění čistitelných mokrou cestou.

 • Produkty z této sady bezezbytku přináší nejjednodušší a nejbezpečnější použití na všech vodou čistitelných kobercích a čalounických látkách.
 • Jedná se o řadu přírodních čistících prostředků, která má navíc certifikaci Woolsafe (pro bezpečné čištění vlněných koberců).
 • Všechny produkty z této řady také využívají nejmodernější technologii Microencapsulace (v kobercích a látkách nezůstávají žádné zbytky čistidel).
 • Velkým bonusem těchto produktů je jejich přírodní původ, což v dnešní moderní době oceňuje stále více zákazníků.

−  Vyšší cenová náročnost – (sada cca 1 900,- Kč) přibližná cena prostředku na 1m2 extrakčního čištění koberce je cca 1,- Kč + případně 0,80 Kč na 1m2 prostředku pro předčištění na silně znečištěném koberci.

Sada obsahuje:

Natural Carpet Cleaner – Přírodní, biologicky rozložitelný, bezfosfátový koncentrát pro extrakční čištění koberců s ekologickými povrchově aktivními látkami. Má jemné pH šetrné ke všem typům koberců a čalounění.

Natural Carpet Prespray – Přírodní biologicky rozložitelný bezfosfátový koncentrát s ekologickými povrchově aktivními  látkami pro předčištění silně znečištěných ploch koberců a míst s hustým provozem. Má jemné pH šetrné ke všem typům koberců a čalounění. 

 

Natural Carpet Spotter – Přírodní biologicky rozložitelný bezfosfátový prostředek s ekologickými povrchově aktivními  látkami pro odstranění široké škály skvrn a dalších nečistot z koberců. Má jemné pH šetrné ke všem typům koberců a čalounění.

B: Základní sada pro bezpečné a účinné čištění syntetických koberců:

 • Bezpečné a účinné čištění syntetických koberců v domácnostech a středních kobercových ploch.
 • Nižší cenová náročnost – (sada cca 1 400,- Kč) přibližná cena prostředku na 1m2 extrakčního čištění koberce je cca 0,50 Kč + případně 0,80 Kč na 1m2 prostředku pro předčištění na silně znečištěném koberci.

 Sada není vhodná pro čištění vlněných koberců (Čištění vlněných koberců – viz sada A nebo čištění čalounění).

Sada obsahuje:

   

Extraction Plus – tento profesionální čistící prostředek je určen pro extrakční stroje a jeho výhodou je vysychání zbytkové vlhkosti do práškového zbytku, což znamená, že v koberci nezůstávají žádné lepkavé zbytky čistidel. Dále je vybaven technologií pH aktivátoru která zvyšuje účinnost čištění při zachování příznivého pH.

  Multi Pro – silný a intenzivní prostředek na předčištění silně znečištěných míst na syntetických kobercích. Aplikuje se pomocí postřikovače pro uvolnění nečistot před samotným čištěním.
  Neutral Pro Spotter – bezpečný, neutrální (pH7) odstraňovač skvrn od potravin nápojů a všeobecného znečištění.

Pro ty, kteří preferují ekonomická balení prostředků na čištění koberců v prášku, popřípadě tam, kde jsou čištěny velké plochy doporučuji:

  Crystal Green – tento práškový profesionální čistící prostředek je určen pro extrakční stroje. Z jednoho kilogramu připravíte 666 litrů čistícího roztoku.

 

Double Clean – tento práškový profesionální čistící prostředek je určen pro extrakční stroje. Z jednoho kilogramu připravíte 666 litrů čistícího roztoku.
  Power Burst – vysoce účinný alkalický práškový prostředek vhodný na předčištění silně znečištěných koberců v komerčních prostorách. Aplikuje se pomocí postřikovače pro uvolnění nečistot před samotným čištěním.

 

 • Nízká cenová náročnost – přibližná cena prostředku na 1m2 extrakčního čištění koberce je cca 0,25 Kč + případně 0,40 Kč na 1m2 prostředku pro předčištění na silně znečištěném koberci.

C: Základní sada pro bezpečné a účinné čištění čalounění čistitelného mokrou cestou.

 • Sada obsahuje speciální prostředky pro čištění čalounění
 • tato sada také splňuje požadavky na čistící prostředky pro čištění vlněných koberců

Sada obsahuje:

  Extraclean – tento profesionální čistící prostředek je určen pro extrakční stroje. Má pokrokové složení s použitím nových technologií jako je mikro-enkapsulace (v látce nezůstávají zbytky čistidla), novými povrchově aktivními látkami a technologií mikropovlaku proti opětovnému znečištění.
  Fabric Restorer vysoce účinný prostředek na předčištění čalounění. Čistí mastnoty, vlasový maz, znečištění způsobené tělesným kontaktem a jiná silná znečištění
  Neutral Pro Spotter – bezpečný, neutrální (pH7) odstraňovač skvrn od potravin nápojů a všeobecného znečištění.

Pro případné informace o prostředcích na čištění skvrn, pro čištění s nízkou vlhkostí nebo pro nízkonákladové čištění nás neváhejte kontaktovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookie's ke zlepšení vašeho zážitku z webu.