Skip links

Čištění tvrdých podlah

Čištění tvrdých podlah + přehled prostředků v PDF

Stále se setkáváme s dotazem, zda je možné vedle čištění koberců a čalounění, čistit také tvrdé podlahy za využití prostředků Prochem a stávající úklidové techniky tzn. extraktoru a případně kartáče. Abych těmto požadavkům vyhověl, zařadili jsme do našeho sortimentu kompletní řadu prostředků Prochem na čištění a údržbu tvrdých podlah.

Přehled těchto prostředků si můžete stáhnout v PDF v odkaze níže

Stáhnout PDF

Celý sortiment také naleznete na našem eshopu v sekci Prochem čistící prostředky pod odkazem Čištění pevných podlah.

Číštění tvrdých podlah

Stroj Orbot Vibe. Zdroj: MoraviaCleaning.cz

A jak je to tedy s využitím strojů na koberce k čištění tvrdých podlah?

Pokud používáte pro předčištění koberců rotační kartáče, ať už protiběžné nebo jednokotoučové, můžete je samozřejmě použít i pro základní intenzivní čištění tvrdých podlah, jen je třeba výměna kartáčů na koberce za tvrdší, které jsou vhodné pro čištění tvrdých podlah (ty se určí podle druhu podlahy)

Po základním čištění je třeba podlahu důkladně opláchnout a zbavit ji uvolněných nečistot a k tomu nám výborně poslouží právě kobercový extraktor.

Aby bylo možné využití extraktoru pro mytí tvrdých podlah, je třeba ho vybavit speciální hubicí na tvrdé podlahy, které mohou být v různém provedení např.

  • klasické oplachové – hubice má otvory kterými protéká voda bez většího tlaku
  • s integrovanými vnitřními tryskami – voda stříká na podlahu pod tlakem zevnitř hubice
  • s tryskou umístěnou zvenku – voda stříká pod tlakem na podlahu před hubici
  • a samozřejmě excelentní rotační extrakční systém s odsáváním Rotovac – voda stříká pod tlakem z kartáčové rotační hubice na podlahu a zároveň je odsávána do extraktoru

Doporučené stroje na tvrdé podlahy naleznete na našem eshopu na tomto odkaze

Pro čištění tvrdých podlah lze také využít samostatné mycí stroje na koberce, které mají vybavení pro mytí tvrdých podlah, ale v těchto případech se jedná většinou jen o využití pro běžné údržbové čištění.

To je vše co se týká základního vybavení pro čištění podlah s vybavením strojů na koberce. Máte nějaké dotazy? Rádi vám na ně odpovíme, napište nám přes formulář na tomto odkaze!

Tyto webové stránky používají soubory cookie's ke zlepšení vašeho zážitku z webu.