PROCHEM Professional – systém čištění koberců a čalounění

  

 

 

 

 

 

           „Dopřejte kobercům a čalounění odbornou péči nejvyšší kvality“

Manuál pro profesionální čištění koberců

Staňte se odborníkem ve svém oboru.

Možná si už po přečtení prvních řádků kladete otázku, zda je pro vás Manuál pro profesionální čištění koberců vůbec potřebný: Vždyť čištění koberců není a ani nemůže být tak složité, říkáte si.

Je to ale jako v každém oboru, pouze ten, kdo má dostatek znalostí a zkušeností dokáže odvést kvalitní práci. Čištění koberců je náročná práce a měl by jí dělat jen skutečný odborník, protože jen tak zajistíme správný výsledek a tím i spokojeného zákazníka. Vaše odbornost ve výsledku přináší i vaše dobré finanční ohodnocení.

Zařaďte se mezi odborníky, kteří na sobě neustále pracují a zdokonalují se ve svém oboru! Trvalé uznání vašich spokojených zákazníků vám zajistí další patřičně finančně ohodnocené zakázky a pověst skutečného odborníka! Vaše znalosti vám umožní lépe prodávat vaše služby a navíc budete schopni srozumitelně vysvětlit svým zákazníkům, jakou péči jejich koberci můžete poskytnout a jaké výsledky mohou v dané situaci očekávat.

Co Manuál pro profesionální čištění koberců obsahuje?

Nejprve získáte informace, které vám pomohou při výběru stroje na čištění koberců a základní prvky profesionálního čištění koberců.

 Pro získání všeobecného přehledu o čištěných materiálech slouží teoretický úvod v podobě seznámení se s různými konstrukcemi podkladů koberců a jejich komponentů, které se při jejich výrobě používají, dále vlastnosti kobercových vláken jejich obvyklé druhy a postupy barvení.

Manuál má praktický formát, který vám dovolí nosit jej stále u sebe a používat ho pro ověření nebo nalezení potřebných informací.

V praktické části Manuálu je uvedeno, jak při čištění profesionálně postupovat tak, abyste v zákazníkovi vzbudili důvěru ve vaše odborné znalosti a dovednosti.

 

Začínáme základní identifikací kobercových vláken, takže budete přímo na místě schopni rozpoznat materiál, ze kterého je vlákno koberce vyrobeno.

Vy dokážete rozpoznat z čeho je vlákno koberce vyrobeno? Ano samozřejmě - přeci potřebuji vědět co čistím. Cítíte tu profesionalitu, kterou před svým zákazníkem předvedete.

 

Pětiminutový test barevné stálosti vláken koberce omezí riziko jeho obarvení při mokrém čištění.

Vaše příprava je důkladnější než je v současnosti zvykem - upoutáváte zájem zákazníka.


Neopomeneme ani vliv pH koberce na volbu čistícího roztoku.

VY MĚŘÍTE pH KOBERCE? (S touto překvapivou otázkou se budete setkávat často) Ano, je to kvůli zvolení správného čistícího roztoku, aby vlákno koberce zůstalo měkké, jemné a vláčné a nebylo vystaveno zbytečně vysoké alkalitě, která vláknům neprospívá.Takovou odbornou péči VY poskytujete kobercům u svých zákazníků.

 

Praktická část Manuálu obsahuje také samostatnou kapitolu o hubici na koberce a její použití. Jsou zde uvedena základní pravidla pro práci s kobercovou hubicí tak, aby bylo pro dosaženo nejlepších výsledků v čištění. Následují informace o standardech profesionálního čištění koberců včetně uvedení několika příkladů, které mohou vést k nespokojenosti zákazníků.


Manuál se také věnuje problematice odborného odstraňování skvrn. Provede vás postupně od identifikace skvrn v závislosti na jejich původu přes tipy a aplikace na jejich úspěšné odstranění až po doporučení vhodných čistících prostředků a postupů.

Skvrny často zákazníky velice trápí, a pokud se Vám je podaří odstranit na základě vašich odborných znalostí, bude mít zákazník z výsledku opravdovou radost a vy získáte velké uznání.


Celá druhá polovina Manuálu se pak věnuje konkrétním systémům a postupům při čištění a údržbě koberců. Každá z uvedených metod je popsána v jednotlivých krocích a je doplněna o doporučené čistící prostředky tak, aby byl postup čištění kompletní včetně případného ředění a spotřeby čistícího roztoku.


V této části také najdete informace o tom, jakou metodu čištění zvolit v závislosti na stavu koberce:

V domácnosti mají zákazníci obvykle velký zájem o to, jakou péči jejich kobercům věnujete, ale u mnohých firem a institucí ten zájem nemusí být tak častý a mnohdy jde jen o co nejnižší náklady vynaložené za „čištění“. Zde máte možnost nabídnout nízkonákladovou údržbu koberců, což vám otevírá prostor pro další jednání. Vaše odbornost a znalosti opět získává další důležité body u zákazníka.


Metody čištění jsou následující :

Absorbce nečistot Suché čištění
Krystalizace nečistot  Čištění s nízkou vlhkostí
Enkapsulace nečistot  Čištění s nízkou vlhkostí
Extrakce nečistot  Čištění mokrou cestou
Kombinované metody pro silně zašpiněné koberce Hloubkové extrakční čištění
Ruční čištění Sokly , schody, kobercové předložky a bílé třásně

 

Další metody se věnují speciálním operacím a alternativním čistícím metodám jako jsou:

Řízené odstranění zápachu z koberců  
Deodorizace koberců  
Sanitizace koberců  
Antistatická úprava koberců  
Impregnace koberců  
V manuálu se také dozvíte, jak vytvořit prospekt s postupy profesionálního čištění koberců pro vaše zákazníky, který vás může posunout směrem k lepšímu prodeji vašich služeb.

Ovšem tou nejcennější věcí, kterou vám tento Manuál přinese, bude vaše sebevědomí čerpající z odborných znalostí a dovedností a pověst profesionála, který ví, co a proč dělá. Získejte velkou konkurenční výhodu, buďte mezi prvními a staňte se profesionály.

V současné době již není Manuál samostatně dostupný a veškeré aktualizované materiály lze získat pouze absolvováním našich kurzů.

Více informací o kurzech naleznete zde Kurzy Prochem