PROCHEM Professional – systém čištění koberců a čalounění

  

 

 

 

 

 

           „Dopřejte kobercům a čalounění odbornou péči nejvyšší kvality“

Čištění sedacích souprav a čalounění a doporučené prostředky pro jejich čištění.

Jaké čistící prostředky bych doporučil na běžné čištění sedacích souprav a koberců, to je dotaz ,se kterým se setkávám opravdu často. Čištění čalounění je ale naprosto odlišné téma od čištění koberců , a proto mu věnuji samostatnou část.

 

Čištění kožených souprav a potahů do aut

Dnes se budu věnovat tématu čištění kožených sedacích souprav a potahů do aut.

Nejprve je třeba si uvědomit, že je důležité nezaměňovat čištění kůže s její renovací. Kožený povrch, který je silně opotřebován, poškrábán, rozpraskán (nedostatečným ošetřením oleji) nebo jinak poškozen zpravidla vyžaduje renovaci a ošetření spíše než pouhé čištění. Renovace je specializovaný proces, který zahrnuje stáhnutí čalounění a jeho opravu a obarvení olejovou barvou.

Impregnace koberců a čalounění – video


Dobrý den,
byl jsem požádán o otestování impregnace na koberce Fluoroseal Plus a impregnace na čalounění Aqua Seal Fabric Protector od firmy Prochem.

V zadání a vlastně i samotným účelem bylo zjistit, zda lze pomocí těchto impregnací docílit stavu, kdy se voda udrží na povrchu látky.

Dezodorace sedacích souprav


Jistě mi dáte za pravdu, že pokud koberec nebo sedací souprava po vyčištění příjemně voní, je to pro zákazníka příjemný vjem. Tohoto výsledku lze dosáhnout jednoduchou aplikací deodorantu, což je operace, která není náročná ani časově ani finančně, ale dokáže prokázat velmi dobrou službu.

Řízené odstranění zápachu z čalounění 


Na rozdíl od dezodorace, kdy jen parfémujeme vyčištěný materiál, aby příjemně voněl, je tento případ již poněkud složitější, protože již musíme řešit potíže, které mají svůj původ.

Je to například zápach po zvířátkách, zbytcích potravin, moči a zápachy z dalších organických zdrojů,