PROCHEM Professional – systém čištění koberců a čalounění

  

 

 

 

 

 

           „Dopřejte kobercům a čalounění odbornou péči nejvyšší kvality“

Přírodní čistící prostředky pro extrakční čištění koberců

 

Jakmile jsem se dověděl, že se Prochem věnuje také vývoji řady přírodních čistících prostředků, hned jsem se o tuto oblast začal intenzivně zajímat.

Odstranění zápachu a znečištění močí

 

"První dojem se vždy počítá" Pokud je jakékoli prostředí kontaminováno močí s jejím přidruženým pachovým vjemem, tak mi určitě dáte za pravdu, že toto prostředí pak působí přímo "odpuzujícím" dojmem, který nás samotné odrazuje od pobytu v takovýchto prostorách.

Tento problém se netýká jen zdravotnictví, pečovatelských domů , ale často se objevuje i v domácnostech se zvířecími miláčky a také i v oblasti chovatelství a veterinární péče.

Průměrný člověk "uvolní" mezi 450 a 600 ml moči denně. U zvířat je to obvykle méně, ale jejich moč může obsahovat stejné množství generovaných pachových složek.

Odstranění zápachu a znečištění močí.

Základní prvky pro profesionální čištění koberců

Celá tato metodika vznikla na základě velmi úzké spolupráce s firmou PROCHEM, která se již 40let specializuje na výrobu čistících prostředků a strojů na čištění koberců a čalounění. Postrádal jsem v našem oboru  konkrétní informace  a řešení v otázce systému profesionálního čištění koberců.

Impregnace koberců a čalounění – video


Dobrý den,
byl jsem požádán o otestování impregnace na koberce Fluoroseal Plus a impregnace na čalounění Aqua Seal Fabric Protector od firmy Prochem.

V zadání a vlastně i samotným účelem bylo zjistit, zda lze pomocí těchto impregnací docílit stavu, kdy se voda udrží na povrchu látky.

Druhy skvrn na kobercích a čalounění a doporučené produkty pro jejich odstranění


Zákazníky velice často trápí skvrny a pokud se Vám je podaří odstranit na základě vašich odborných znalostí, bude mít zákazník z výsledku opravdovou radost a vy získáte uznání. Vybudujete si klientelu zákazníků, kteří se budou pravidelně vracet.

Dezodorace koberců a sedacích souprav


Jistě mi dáte za pravdu, že pokud koberec nebo sedací souprava po vyčištění příjemně voní, je to pro zákazníka příjemný vjem. Tohoto výsledku lze dosáhnout jednoduchou aplikací deodorantu, což je operace, která není náročná ani časově ani finančně, ale dokáže prokázat velmi dobrou službu.
Důležitým kritériem je však použití kvalitního deodorantu, který zajistí dlouhodobou příjemnou vůni.

Řízené odstranění zápachu z koberců a čalounění a dalších povrchů 


Na rozdíl od dezodorace, kdy jen parfémujeme vyčištěný materiál, aby příjemně voněl, je odstranění zápachu již poněkud složitější, protože v tomto případě musíme řešit potíže, které mají svůj původ.
Zdrojem zápachu může být celá řada možností jako například zápach po požáru nebo cigaretách, po moči, potu, po domácích mazlíčcích, zbytcích potravin a zápachy z dalších organických zdrojů, ale v neposlední řadě také často řešíme i koberce, které zapáchají po neodborném vyčištění.

Příprava koberce před čištěním – video.


Výhody, které přináší důkladné vysátí koberce před samotným čištěním.

 

Důkladné vysátí koberce před samotným čištěním je velmi důležitá operace a na kvalitě tohoto úkonu záleží i celkový výsledek čištění koberců.